TEKNOFEST’te “Turkish Fighter” rüzgarı esecek

Roketsan-ATMACA-Banner

Dünyanın en büyük ikinci havacılık festivali olan TEKNOFEST-2019, 17-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havaalanında gerçekleştirilecek. Bünyesinde birçok yarışmanın düzenleneceği TEKNOFEST-2019’u, binlerce kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

TEKNOFEST-2019’a katılacak Türk Savunma Sanayii Firmaları, bazı ürünlerini ilk kez sergileyecek. Bu ürünlerin başında ise Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) tarafından Milli Muharip Uçak (MMU) projesi kapsamında geliştirme faaliyetleri devam eden 5’inci nesil savaş uçağı Turkish Fighter’ın (TF) birebir ölçülü modeli (Mock-Up) yer alıyor. İlk kez Paris Air Show-2019’de sergilenen Turkish Fighter’ın mock-up’u, çok geniş kitlelerden ilgi çekmiş ve uçağın tasarımı ana hatlarıyla gözlemlenebilmişti. TEKNOFEST-2019 ile birlikte Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Milli Muharip Uçak’ın mock-up’ını Türkiye’de ilk kez sergileyecek.

STM Banner

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin, MMU’ya ek olarak TEKNOFEST-2019 kapsamında ANKA, AKSUNGUR, HÜRJET, HÜRKUŞ, T-129 ATAK, ATAK-2, GÖKBEY gibi diğer ürünlerini de sergilemesi ve HÜRKUŞ-B Eğitim Uçağının bir uçuş gösterisi gerçekleştirmesi bekleniyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu