Teledyne FLIR, Yeni Ürünü Neutrino LC CZ 15-300 ile MWIR Sistemlerinde Hızlı Entegrasyon Kabiliyetini Gözler Önüne Seriyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Teledyne FLIR’in ITAR kısıtlamalarına tabi olmayan Neutrino IS serisinin yeni modülü, alanında en iyi performansı sunarken ticari, endüstriyel ve savunma alanlarındaki uygulamaların pazara daha kısa sürede sunulmasını sağlıyor.

GOLETA, Kaliforniya, 8 Ağustos 2022 – Teledyne Technologies Inc.nin bir parçası olan Teledyne FLIR, sürekli yakınlaştırma (continuous zoom / CZ) yapan entegre lenslere sahip orta dalga kızılötesi (mid-wavelength infrared / MWIR) kamera modüllerinden oluşan Neutrino IS ürün ailesinin son üyesi Neutrino LC CZ 15-300’ü sektöre tanıttı. ITAR kısıtlamalarına tabi olmayan Neutrino IS ürün ailesi, uzun mesafelerden, net, standart ya da yüksek çözünürlükte MWIR görüntüleme yapması gereken entegre sistemlerde kullanılmak üzere tasarlandı.

STM Banner

Uçan sistemler, insansız sistemler, dronsavar sistemleri, güvenlik uygulamaları, keşif, gözetleme ve istihbarat sistemleri ve hedefleme sistemleri için geliştirilen ürün ailesi, orijinal ekipman üreticilerine (OEM) ve sistem entegratörlerine; boyut, ağırlık, güç ve maliyet (SWaP+C) konularında avantajlar sağlıyor.

Teledyne FLIR Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dan Walker, Neutrino IS ürün ailesi ve en yeni üyesi Neutrino LC CZ 15-300 ile ilgili şunları söylüyor: “Neutrino IS ürün ailemiz ve ticari MWIR kameralarını ve lenslerini entegre edebilme kabiliyetimiz; entegratörlere, pazara daha hızlı ürün sürme, üstün performans ve daha düşük maliyet gibi avantajlar sağlıyor. Bu ailenin yeni modeli ise hızlı entegrasyon kabiliyetimizi gösteriyor. Böyle bir çözüm, eskiden birden fazla tedarikçi ile çalışmayı ve yaklaşık 2 senelik bir takvimi gerektirirdi.”

Neutrino-LC-CZF-25-375.jpg_ico500

Teledyne FLIR’in HOT FPA teknolojisi kullanılarak geliştirilen Neutrino LC CZ 15-300; yüksek performans, 640×512 HD MWIR görüntü ve 15 mm’den 300 mm’ye sürekli yakınlaştırma kabiliyeti sunuyor. Modül, uzun süre çalışma, düşük güç tüketimi, sessiz çalışma ve düşük titreşim gibi gereksinimlere sahip, sağlamlaştırılmış (ruggedized) ürünler için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor. Modülün uzun ömürlü FL-100 doğrusal kriyo-soğutucusu, güvenilirliği ve endüstri genelinde en uzun garanti süresini (2 yıl) sağlıyor. Bu da entegrasyonla ilgili riskleri ve sahip olma maliyetini düşürüyor.

Neutrino IS ürün ailesinin tüm üyeleri, Teledyne FLIR’in sürekli yakınlaştırma özellikli bir lensi ile Neutrino SWaP serisi bir kamera modülünü (VGA ya da SXGA) bir araya getiriyor. Bu iki bileşen bir arada çalışmak üzere tasarlandığı için farklı kaynaklardan alınan lensler ve kamera modülleriyle elde edilemeyecek bir performans sunuyor. Teledyne FLIR, yetkin teknik servis ekipleriyle entegrasyon desteğinin yanı sıra tasarım ve geliştirme süreçlerinde uzman desteği de veriyor.

Tüm Neutrino sistemleri, ABD Ticaret Bakanlığı’nın EAR 6A003.b.4.a sınıflandırması altında yer alıyor ve böylece ihracatları, ITAR kısıtlamalarına tabi bulunmuyor. Neutrino ailesinin tamamıyla ilgili bilgilere www.teledyneflir.com/neutrino adresinden erişebilirsiniz.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu