TF-2000 Hava Savunma Muhribinde Tasarım Sona Ermek Üzere

Roketsan-ATMACA-Banner

TF-2000 Hava Savunma Harbi Muhribi (HSHM) Programında tasarım faaliyetlerinin tamamlanmasına çok az bir süre kaldı.

Ankara’da 10’uncusu düzenlenen Deniz Sistemleri Semineri kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Deniz Kuvvetleri Teknik Başkanı Tuğamiral Ramis AKIN, TF-2000 Hava Savunma Muhribi programında tasarım faaliyetlerinin tamamlanmasına çok az bir süre kaldığını açıkladı.

STM Banner

AKIN tarafından yapılan açıklamada TF-2000 muhribinin TCG ANADOLU LHD gemisi için çok önemli bir etken olduğu kaydedildi. TF-2000 muhribinin tasarım faaliyetlerinin sona ermesinin ardından detaylı tasarım sürecine geçileceğini kaydeden Akın, bu süreçten sonra ise ilk prototip geminin inşasına başlanacağını açıkladı.

“Dünyada Farklı Bir Lige Çıktık”

tf-2000-hava-savunma-harbi-muhribi

Türk Donanmasının hem insanlı hem de insansız araçlara kavuştuğunu vurgulayan AKIN, Türk Donanmasının bu alanda dünyada farklı bir lige çıktığını da belirtti.

Roketsan tarafından geliştirilen AKYA Ağır Torpidonun geliştirme ve test faaliyetlerinin devam ettiğini belirten Akın, programın tamamlanmasının ardından AKYA’nın Türk Deniz Kuvvetleri envanterindeki tüm denizaltılardan atılabileceğini kaydetti ve AKYA projesinde sonun çok yakın olduğunu vurguladı.

10. Deniz Sistemleri Semineri kapsamında ayrıca Dizayn Projesi Ofisi Müdürü Mühendis Albay Timur Diler tarafından “TF-2000 Hava Savunma Harbi Muhribi” isimli bir sunum da yapılacak.

ÖNERİLEN İÇERİK: TF-2000 Hava Savunma Muhribi İçin Süreç Başlıyor


KAYNAK: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu