thyssenkrupp Brezilya’da tersane satın aldı

Roketsan-ATMACA-Banner

Alman thyssenkrupp Marine Systems, Brezilya’daki Oceana tersanesini satın almak için Brezilyalı CBO Group’a ait Aliança S.A şirketiyle ile bir sözleşme imzaladı.

Satın alma işlemleri, thyssenkrupp’un Brezilya’daki yan kuruluşu olan thyssenkrupp Marine Systems do Brasil aracılığıyla yürütülüyor. Oceana, Brezilya Donanması için dört Tamandaré sınıfı fırkateynin inşası için tercih edilen tersane olmuştu. Satın alma işlemi, Brezilya antitröst makamlarının onayına ve bu yılın ortası için beklenen fırkateyn sözleşmesinin yürürlüğe girmesine tabidir. Satın alma fiyatının, açıklanmaması kararlaştırıldı.

STM Banner

Şirketten yapılan açıklamada, “Oceana tersanesi, yüksek kaliteli ve teknolojili deniz destek gemilerinin üretimi için 2013 yılında kuruldu ve büyük ölçekli projeler için idealdir. Önümüzdeki iki yıl boyunca sadece Tamandaré projesi için 800’e kadar yerel çalışan işe alınacak. Bu, yerli katma değeri çok yüksek olan gemilerin Brezilya’da inşa edilebileceği anlamına geliyor. Gemilerin teslimatının 2025-2028 yılları arasında gerçekleşmesi planlanıyor.”


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu