TRG-230 Satıhtan Satha Füze Sistemi

Roketsan-ATMACA-Banner

Roketsan, ilk defa IDEF 2017 fuarında sergilediği TRG-230 Füzesi ile satıhtan satha füze ailesini, yeni bir kalibreyle genişletiyor. TRG-230, yüksek isabet ve tahrip gücü sayesinde, 20 kilometre ile 70 kilometre menzil aralığında etkili olabiliyor. Yüksek öncelikli hedefler üzerinde yoğun ve etkili ateş yaratabilme yeteneğine sahip olan TRG-230 Füzesi, ailenin diğer üyeleri gibi manevra birliklerine, zamanında ve mükemmel ateş desteği sağlıyor.

Roketsan üretimi Çok Maksatlı Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) Sistemi’nden ve entegrasyon için uygun arayüze sahip diğer platformlardan ateşlenebilen TRG-230 Füzesi, yalıtımlı pod içerisinde, tam atım füze konfigürasyonunda atışa hazır şekilde taşınabiliyor, depolanabiliyor ve kullanılabiliyor. Her türlü hava koşulunda kullanılabilen füzenin potansiyel hedefleri ise şöyle sıralanıyor:

STM Banner
  • Askerî liman ve havaalanları
  • Toplanma bölgeleri (araç ve/veya personel)
  • Yüksek doğrulukla tespit edilmiş hedefler
  • Lojistik tesisler
  • Topçu ve hava savunma sistemleri
  • Komuta kontrol ve haberleşme sistemleri
  • Mağara/sığınak gibi kapalı-yarı kapalı alanlar

Roketsan, ürün ailelerinin yeni üyesinden şöyle söz ediyor: “Yüksek tahrip gücüne sahip bir füze olan TRG-230, Roketsan’ın satıhtan satha roket ve füze ailesinin en genç üyelerinden biri. Etkili ateş gücü ve farklı platformlardan fırlatılabilme özelliğine sahip olan ve çok geniş bir yelpazede yer alan potansiyel hedefleri etkisiz hale getirebilen bu füzeyi, yalnızca Türkiye’deki değil, uluslararası platformlardaki kullanıcılarımıza da son teknoloji bir çözüm olarak sunuyoruz.”

TRG-230 Füzesi Teknik Özellikleri

Çap230 mm
Ağırlık210 kg
Menzil20 – 70 km
GüdümKKS* + ANS*
KontrolElektromekanik Tahrik Sistemli

Aerodinamik Kontrol

Yakıt TipiKompozit Katı Yakıt
Harp Başlığı TipiTahrip + Çelik Bilyeli
Harp Başlığı Ağırlığı45 kg
Harp Başlığı Etki Yarıçapı≥ 50 m (Yüksek İnfilaklı)
Tapa TipiÇarpma ve Yaklaşma
Doğruluk (CEP)£ 10 m

*ANS: Ataletsel Navigasyon Sistemi

*KKS: Küresel Konumlandırma Sistemi


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Neden hep yanlış stratejiler yapıyoruz.Bütün üretiğimiz füzeler en az 225 km menzilli olmalıdır.Bunun altındaki hiç bir füzeye yatırm yapılmamalı.Örnekleyecek olursak Kıbrıs ve açıları 1 uçak göndermeden her noktasını vuracak hatta açıklarını vuracak olmalı.120 km altı sistemler günümüz savaş teknolojisini göre çok geride kaldı.Bizim harıl harıl 2500 km menzilli füze ve sistemleri yapmamız lazım ancak o zaman caydırıcı olabiliriz.Atıyorum Yunanistan saldırıya geçt,ği an biz Çankırıdan attığımız füze ile Atinayı vurabilmeliyiz bu sebeple Yunan saldırmadan önce başınaaynı anda atılacak 50 bin Füze’yi düşün medilir.Karadan gelemeyeceklerine göre

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu