TSK’ya SERHAT-II teslimatı

Roketsan-ATMACA-Banner

Milli Savunma Bakanlığı ile ASELSAN arasında 28 Haziran 2018 tarihinde imzalanan Seyyar Havan Tespit Radar Sistemi Tedariki Sözleşmesi kapsamında birinci teslimat partisi SERHAT Radarlarını kabul muayene testleri başarıyla tamamlandı. Radarlar Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) teslim edildi.

serhat havan tespit radarı ile ilgili görsel sonucuASELSAN tarafından özgün olarak geliştirilen ve hâlihazırda Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan mevcut SERHAT Radarları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki terörle mücadele faaliyetleri ile Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtlarında yoğun ve etkin olarak kullanıldı. SERHAT Radarının havan tehdidi altında bulunan bölgelerimizde yaşanan can ve mal kayıplarını azaltarak, ülkemizin savunmasına önemli bir katkıda bulunduğuna dair birçok geri bildirim alındı.

STM Banner

Havan Tespit Radar Sistemi, görüş hattında bulunan havan mermilerinin tespit ve takibini yaparak, mermilerin tahmini çıkış ve düşüş yerlerini hesaplayan, 360° yanca kapsamaya sahip bir radar sistemidir.

Temel Özellikler

– L-Bant yayın frekansı

– 6km operasyonel havan tespit/takip menzili

– Elektronik Taramalı Aktif Dizi Anten Yapıları

– Aynı Anda Birden Çok Atışın Tespiti

– Arazi Silueti Tarama Yeteneği

– Komuta kontrol merkezi üzerinden uzaktan komuta ​


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu