TSK’ya Vurucu İHA teslimatı

Roketsan-ATMACA-Banner

STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş., Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ikinci parti KARGU-2 Vurucu Mini İnsansız Hava Aracı (İHA) teslimatını gerçekleştirdi.

STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. tarafından geliştirilen KARGU-2 Vurucu Mini İnsansız Hava Aracı (İHA)’nın ikinci parti teslimatı, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne gerçekleştirildi. Konuyla ilgili olarak T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Terörle mücadelenin önemli unsurlarından olan Kargu-2’nin yeni teslimatları güvenlik güçlerimize yapıldı.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Aralık 2019’da T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. arasında imzalanan sözleşmeye binaen, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne 356 adet KARGU-2 Vurucu İHA teslim edilecek.

KARGU Kamikaze İHA

KARGU-2 Otonom Döner Kanatlı Vurucu İHA

KARGU asimetrik harp veya anti-terör alanlarında kullanılmak üzere tek er tarafından taşınabilen, otonom veya uzaktan kumanda ile çalışabilen, döner kanatlı milli vurucu İHA çözümüdür. KARGU platform üzerinde gömülü ve gerçek zamanlı özgün görüntü işleme ve derin öğrenme algoritmalarıyla sabit veya hareketli hedeflere karşı etkin olarak kullanılabilmektedir. Sistem; “Vurucu Döner Kanatlı İHA (VİHA)”, “Yer Kontrol Ünitesi” ve “İHA Şarj İstasyonu” bileşenlerinden oluşmaktadır.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu