Türk ve Azerbaycan Savaş Uçaklarından TEKNOFEST Sürprizi

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Hava Kuvvetleri ile Azerbaycan Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçakları, TEKNOFEST kapsamında İstanbul Boğazı’nda uçuş icra edecekler.

21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek TEKNOFEST, bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. TEKNOFEST esnasında Azerbaycan Hava Kuvvetleri’ne ait MiG-29 tipi savaş uçakları, ilk kez gösteri uçuşu gerçekleştirecekler. MiG-29’lara, SOLOTÜRK F-16’ları da eşlik edecek.

STM Banner

TEKNOFEST için Atatürk Havalimanı’na intikal eden Türk Hava Kuvvetleri ile Azerbaycan Hava Kuvvetleri’ne ait askeri uçaklar, İstanbul Boğazı üzerinde de selamlama uçuşu icra edecekler. Edinilen bilgiye göre söz konusu uçuş, yarın (20 Eylül) saat 11:00 – 11:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

İstanbul Boğazı üzerinde gerçekleştirilecek selamlama uçuşuna; Türk Hava Kuvvetleri’ne ait 1 adet A400M Nakliye Uçağı, 2 adet F-4E Terminatör 2020 Savaş Uçağı, SOLOTÜRK F-16’sı ve Türk Yıldızları NF-5’leri ile Azerbaycan Hava Kuvvetleri’ne ait 2 adet MiG-29 eşlik edecek.

Azerbaycan’a ait MiG-29’lar, TurAz Şahini – 2021 Tatbikatı kapsamında bir süredir 3. Ana Jet Üs Komutanlığı / Konya’da bulunuyorlar.

ÖNERİLEN İÇERİK: TUSAŞ’tan TEKNOFEST 2021 Çıkarması


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu