Türk denizaltıları ADVENT ile donatılıyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Türkiye’nin sistem entegratör devi HAVELSAN tarafından geliştirilen ADVENT Savaş Yönetim Sistemi (SYS), ilk kez bir denizaltı platformuna entegre edilecek.

2019 yılında TCG KINALIADA (F-514 / MİLGEM-4) Korveti’ne entegre edilen ve Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi’ne (TCG ANADOLU) entegrasyonu devam eden Ağ Destekli Veri Entegre Savaş Yönetim Sistemi ADVENT, yepyeni bir göreve daha hazırlanıyor.

STM Banner

ADVENT, TÜBİTAK’ın geliştirdiği Milli Üretim Entegre Sualtı Savaş Yönetim Sistemi Preveze Sınıf Uygulaması MÜREN-PREVEZE ile imkan ve kabiliyetlerini birleştirerek, ilk kez bir denizaltı platformuna entegre ediliyor.

MÜREN-PREVEZE projesi kapsamında, Akustik Olmayan Sensörlerin (AKOS) entegrasyonunu gerçekleştiren HAVELSAN;

*ADVENT tabanlı Link 11, Link 22, SIMPLE, JREAP Çoklu Taktik Data Link Sistemleri ve WAIS alt sistemlerinin en etkin seviyede MÜREN PREVEZE’ye entegrasyonunu sağlıyor.

HAVELSAN’da kurulan Karaya Konuşlu Test Sistemi üzerinde performans testlerinin ve işlevsel testlerin ilk kabul aşaması, TÜBİTAK ve HAVELSAN personelinin katılımıyla 10 Şubat 2020 tarihinde başarılı olarak tamamlandı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının yüzlerce yıllık tecrübe ve bilgi birikimini içinde taşıyan ADVENT ve MÜREN-PREVEZE iş birliğiyle Ağ Destekli MİLDEN Komuta Kontrol Sistemine bir adım daha yaklaşılmış oldu.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu