Türk savunma sanayi ürünlerinin hareketli hedefi vurduğu an

Roketsan-ATMACA-Banner

Yerli savunma sanayii ürünleri Bayraktar TB2, ASELFLIR-500, KMC, CİRİT ve MAM-L, iş birliği içerisinde sabit ve hareketli hedefleri vurdu.

Baykar Bayraktar TB2 Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA)’nın üzerindeki ASELSAN ASELFLIR-500 Elektro-Optik Sistem tarafından işaretlenen hedefler, Roketsan üretim platform ve mühimmatla vuruldu.

STM Banner

ASELSAN’ın X’teki paylaşımına göre; test faaliyetleri kapsamında, iki farklı atış gerçekleştirildi. İlk atışta hareketli insansız hedefi, Bayraktar TB2 üzerinde yer alan ASELFLIR-500 işaretledi ve MAM-L mühimmatı vurdu.

İkinci atışta ise sabit hedefi, Bayraktar TB2 üzerinde yer alan ASELFLIR-500 işaretledi. Roketsan tarafından geliştirilen KMC Aracı, işaretlenen hedefi CİRİT Füzesi ile vurdu. Böylelikle sabit ve hareketli kara hedefleri nokta atışıyla imha edilmiş oldu.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, X’teki paylaşımında, milli teknolojinin zoru başardığını, imkansızın biraz zaman aldığını belirterek, “Milli İHA’larımız, mühimmat ve elektro-optik sistemlerimiz modern harp sahasında tarih yazmaya devam ediyor.

Dünyada alanının en iyisi ASELSAN ASELFLIR-500, gururumuz Bayraktar TB2, Roketsan’ın üstün mühimmat ve füze teknolojileri, zorlu harp senaryolarına hazır olduklarını bir kez daha gösterdi. Emeği geçen tüm teknik ekibi kutluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Buraya tıklayarak bizi Telegram’dan da takip edebilirsiniz.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu