Türk savunma sanayii deprem için sevkiyatlara başladı

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk savunma sanayii şirketleri, Kahramanmaraş merkezli deprem kapsamındaki arama-kurtarma faaliyetlerinde kullanılması amacıyla ekipman sevkiyatına başladı.

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) Yönetim Kurulu, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir başkanlığında bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı kapsamında, 10 şehri etkisi altına alan deprem afetiyle ilgili önemli kararlar alındı.

STM Banner

Edinilen bilgiye göre; TSKGV iştirakleri başta olmak üzere Türk savunma sanayii şirketleri, bugün sabah saatlerinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem afetleriyle ilgili olarak teyakkuza geçti. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, AFAD ile koordinasyona geçerek arama-kurtarma faaliyetleri için gerekli bütün kabiliyet ve teknolojilerin ekiplerin emrinde olduğu vurgulandı.

Öte yandan Türk savunma sanayii şirketlerinin, sahada ihtiyaç duyulan bazı ekipmanlar için ivedilikle sevkiyatlara başladığı bilgisi edinildi.

Kriptolu telsiz ağı, aselsan, emniyet genel müdürlüğü, sayısal haberleşme şebekesi, egm kriptolu telsiz ağı

Türk Savunma Sanayii Hangi Ekipmanları Sevk Ediyor?

Toplantı sonrasında, sahaya hangi ekipmanların sevk edildiğine yönelik bir açıklama yapılmadı. Ancak SavunmaSanayiST.com’un çeşitli kaynaklardan edindiği bilgilere göre; Türk savunma sanayii bünyesindeki şirketler tarafından geliştirilen birtakım iletişim sistemleri, deprem sahalarındaki iletişim probleminin çözümü için sahaya sevk edildi.

Öte yandan çeşitli iş makineleriyle özel sensör sistemlerinin de sahaya gönderildiği veyahut gönderileceği değerlendiriliyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu