TUSAŞ ile Ukrayna Havacılık Üniversitesi Arasında İş Birliği Anlaşması

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) uluslararası işbirliği anlaşmalarına devam ediyor. Ukrayna Havacılık Üniversitesi ile iş birliği anlaşması imzalandı.

Akademik anlamda stratejik çalışmalarını sürdüren Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Ukrayna’nın önde gelen havacılık üniversitesi Ukrayna Ulusal Havacılık Üniversitesi (National Aerospace University- Kharkiv Avation Institute) ile eğitim ve araştırma işbirliği yapıldı.

STM Banner

İş birliği kapsamında ortak akademik ve araştırma faaliyetleri yürütülecek.

Akademisyenler Birlikte Çalışacak

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Ukrayna Ulusal Havacılık Üniversitesi’nin itki ve aviyonik alanlarında tecrübesinden faydalanmayı hedeflenirken, Ukrayna Ulusal Havacılık Üniversitesi’nin akademisyenlerinin havacılık alanında gerçekleştirdiği yetkin akademik çalışmalar ile birlikte yeni projeler geliştirilmesine olanak sağlanacak.

İş birliği kapsamında, uzun ve kısa dönem akademik eğitimler, yüksek lisans ve doktora programları gerçekleştirilecek.

TUSAŞ ile Ukrayna Havacılık Üniversitesi Arasında İş Birliği Anlaşması
TUSAŞ ile Ukrayna Havacılık Üniversitesi Arasında İş Birliği Anlaşması

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil ve Ukrayna Ulusal Havacılık Üniversitesi Karkov Havacılık Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Mykola Nechyporyuk arasında imzalanan işbirliği hakkında görüşlerini anlatan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil şöyle konuştu:

“Havacılık alanında bilgi paylaşımı için uluslararası çalışmalarımızı artırmaya devam ediyoruz. Akademik çalışmalar başta olmak üzere, mühendislik faaliyetleri kapsamında Ukrayna’nın önde gelen havacılık üniversitesi ile yaptığımız işbirliği şirketimizin akademik anlamda uluslararası proje geliştirme envanterini de güçlü hale getirecek.”

ÖNERİLEN İÇERİK: TUSAŞ’ın Malezya Ofisi ilk anlaşmasına imza attı


KAYNAK: SavunmaSanayiST.com, TUSAŞ

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu