TUSAŞ’tan Malezya’da yeni iş birliği anlaşması

Roketsan-ATMACA-Banner

TUSAŞ ve Kuala Lumpur Üniversitesi Malezya Havacılık Teknolojileri Enstitüsü, teknik ve uygulamalı havacılık eğitimleri konusunda iş birliği anlaşması imzaladı.

Üniversite’nin Subang Kampüsünde imzalanan iş birliği anlaşması çerçevesinde gerçekleştirilecek olan karşılıklı insan kaynağı ve akademisyen geliştirme programları ile Malezya’nın havacılık endüstrisinde yetenek havuzunun ve genel olarak hava gücünün geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılacak.

STM Banner

İmzalanan anlaşma ile Malezya Havacılık Endüstrisi 2030 Projeleri kapsamında gerçekleştirilecek olan uçak ve insansız hava araçları tasarım, mühendislik, üretim, sistem entegrasyonu, tamir ve bakım (MRO) süreçlerinde iş birliği sağlanacak.

Kuala Lumpur Üniversitesi ile gerçekleştirilen iş birliği anlaşmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil yaptığı açıklamada “ Şirketimizin, UniKL MIAT ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında Malezya için oluşturulacak havacılık alanındaki eğitim programları ile Malezya’nın havacılık ekosistemine güç katacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

HÜRJET

Malezya, Dünya’nın havacılık alanında en hızlı gelişen ülkelerinin bulunduğu coğrafyada yer alıyor. Bu anlaşma Malezya’nın bölgede havacılık alanında lider olmasına katkı sağlamasının yanında, bu alanındaki talepleri yüksek kalitede iş gücü ile karşılamaya da imkan sağlayacak.”

Dr. Mohd Hafizi Shamsudin, Kuala Lumpur Üniversitesi Malezya Havacılık Teknolojileri Enstitüsü Dekanı yaptığı açıklamada “ Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ile ilişkilerimizi genişletecek olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Gerçekleştirilen “Üniversite – Sanayii” iş birliği havacılık alanındaki mezunlar ve Malezya havacılık endüstrisinin geleceği için fayda sağlayacak. Bu kapsamda üniversite bünyesinde oluşturmak istediğimiz Endüstriyel Mükemmeliyet Merkezi’nde havacılık alanında tasarım, mühendislik, üretim, sistem entegrasyonu ve tamir-bakım konularında gerçekleştirilecek çalışmalar kapsamında bu iş birliğini destekliyoruz.” dedi.

ÖNERİLEN İÇERİK: TUSAŞ’ın Malezya Ofisi ilk anlaşmasına imza attı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu