Ukrayna Bayraktar TB2’leri teslim aldı

Roketsan-ATMACA-Banner

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroshenko, Ukrayna tarafından sipariş edilen Baykar Makina üretimi Bayraktar TB2 Silahlı İnsansız Hava Araçlarının (SİHA), teslim alındığını bildirdi. Poroshenko tarafından yapılan basın açıklamasında, Ukrayna’nın Türkiye’den tedarik ettiği Bayraktar TB2 İHA’ların kabul testlerinin yakında başlayacağı ve İHA’ların Ukrayna’da olduğuna yer verildi.

Ukrayna devletine bağlı savunma ihracatı ajansı Ukrspecexport, Baykar Makina ile 6 adet Bayraktar TB2 İnsansız Hava Aracı (İHA), iki kontrol istasyonu ve 200 adet akıllı mühimmat alımıyla ilgili 69 milyon dolar değerindeki bir anlaşmayı geçtiğimiz aylarda imzalamıştı.

STM Banner

Baykar Makina tarafından geliştirilen Bayraktar TB2 Taktik İnsansız Hava Aracı, 24.000ft irtifada 24 saat havada kalabiliyor. Şu ana kadar Türk güvenlik güçlerine 75 adet teslim edilen Bayraktar TB2, 4 adete kadar MAM-L veya MAM-C mühimmatı taşıma kapasitesine sahip. Geçtiğimiz yıl Doha’da gerçekleştirilen DIMDEX-2018 Savunma Sanayii Fuarı esnasında Katar’a da 6 adet Bayraktar TB2 ihracatı gerçekleştirilmişti.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu