Ukrayna Ordusu’ndan Rus Özel Kuvvetleri’ne Pusu

Roketsan-ATMACA-Banner

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal girişimi, ikinci gününde devam ediyor. Ukrayna’ya eş zamanlı olarak 3 farklı yerden taarruz geçen Rusya, Başkent Kiev’e odaklanmış durumda.

Tarafların açıklamalarına göre; ikinci gününe giren savaşta Ukrayna, Rusya’nın 80 adet tankını, 516 adet zırhlı/zırhsız askeri aracını, 10 adet savaş uçağını, 7 adet helikopterini ve 2800 askerini etkisiz hale getirdi.

STM Banner

Rusya ise Ukrayna Ordusu’nun 211 adet altyapısını kullanılamaz hale getirdiğini, 6 uçağını ve 1 helikopterini düşürdüğünü, 5 İHA’sını imha ettiğini, Javelin ve NLAW tipi tanksavar mühimmatlarını ele geçirdiğini, 39 adet radar sistemi ile 19 hava savunma sistemini imha ettiğini ve çok sayıda Ukraynalı askeri etkisiz hale getirdiğini açıkladı.

Öte yandan Rus askerleri, kılık değiştirerek Ukrayna’nın başkenti Kiev’e sızma girişiminde de bulundu. Girişimlerin çoğu engellenip Rus askerleri etkisiz hale getirilirken, Rus Özel Kuvvetleri sabah saatlerinde Ukrayna Ordusu’na ait askeri araçları çaldı. Ukrayna Ordusu ise kılık değiştirerek Ukrayna’nın askeri araçlarını çalan ve Kiev’e sızma girişiminde bulunan Rus Özel Kuvvetleri’ni pusuya düşürerek etkisiz hale getirdi.

O anlar, saniye saniye Ukraynalı vatandaşlar tarafından görüntülendi:

ÖNERİLEN İÇERİK: Savaş Bilançosu: Rusya’nın Ukrayna’yı İşgali


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu