Ünlü silah devi SIG SAUER iflas etti

Roketsan-ATMACA-Banner

Dünyanın önde gelen silah üreticilerinden olan ve birçok ülkenin güvenlik birimi tarafından kullanılan silah sistemlerini üreten Almanya merkezli SIG SAUER şirketi, iflas etti.

SIG SAUER şirketinin Genel Müdürü Tim Castagne tarafından Alman Bild gazetesine yapılan açıklamada, şirketin iflas ettiği bilgisi doğrulandı. Castagne, “Yönetim Kurulu’nun bu yöndeki kararı benim için çok acı verici, hüzünlü oldu.” açıklamalarında bulundu.

STM Banner

Yeni silah sistemleri konusunda rakipleriyle rekabet edemediği için bir süredir zor durumda olduğu bilinen şirketin, Koronavirüs salgının getirdiği ekonomik sıkıntılar ile birlikte iflas aşamasında geldiği tahmin ediliyor. Türk güvenlik birimleri de SIG SAUER üretimi SIG SAUER 516 Piyade Tüfeği ile SIG SAUER P226 tabancalarını aktif olarak kullanıyordu. Ancak şirketin 2017 yılında Türkiye’ye silah ambargosu kararı almasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu marka silahların tedarikini yasaklamış ve yerli üretim silah sistemleri ivedi bir şekilde kullanıma alınmıştı.

SIG SAUER, üretimine sadece ABD’de devam edecek.

SIG SAUER


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu