Üst Düzey Almaz-Antey Yetkilisi: Bayraktar TB2 Kolay Bir Hedef

Roketsan-ATMACA-Banner

Rus haber ajansı RIA Novosti’ye özel olarak röportaj veren Rus savunma sanayii şirketi Almaz-Antey’in Genel Tasarımcısı Pavel Sozinov, Türk üretimi Bayraktar TB2 S/İHA’ların hava savunma sistemleri için “kolay bir hedef” olduğunu söyledi.

Bayraktar İHA’ların hava savunma sistemleri için “normal bir hedef” olduğunu belirten Sozinov, şunları kaydetti:

STM Banner

“Aslına bakarsak bu (Bayraktar TB2) 620 kilogram ağırlığında büyük bir hedef. Çok yavaş uçtuğu için de son derece savunmasız.”

“Bayraktar Sizi Görmeden Siz Onu Vurun”

“Bayraktar’a mutlaka Bayraktar’da takılı olan silahlardan daha uzun menzile sahip olan sistemlerle müdahale edilmeli. Yani şunu demek istiyorum, onu zamanında görmelisiniz-ki bu aşamada sizin için problem olmayacaktır-ve daha sonra ise onu silahlarını kullanmadan vurmalısınız.”

Almaz-Antey pek çok Rus hava savunma sisteminin üreticisi konumunda yer alıyor. S-400 Triumf Uzun Menzilli Hava Savunma Füze Sistemi, Viking ve Buk-M2E Orta Menzilli Karadan Havaya Füze Sistemleri ve Tor-M2E Kısa Menzilli Karadan Hava Füze Sistemi’nin çeşitli versiyonları dahil olmak şirket tarafından üretiliyor.

Şirket, bu ürünlerin neredeyse hepsini sergilemek üzere 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na (IDEF’21) katılım sağlamıştı.

ÖNERİLEN İÇERİK: Türk Yetkililer, Rusya’nın İkinci Parti S-400 Açıklamalarını Yalanladı


KAYNAK: SavunmaSanayiST.com, RIA Novosti

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu