Yerli Beyinlerin Verileri Yerli Yazılıma Emanet

Roketsan-ATMACA-Banner

Türkiye’nin savunma sanayi sektöründe yerliliğin artırılmasında kilit rol oynayan yerli beyinlerin iş gücünü artırmak ve performanslarına olumlu etki edecek teknolojiler yine Türkiye’nin yerli imkanlar ile geliştirilmiş İK yazılımlarına emanet ediliyor.

Uzun yıllar ülkemizde AR-GE faaliyetleri ile yerli teknolojiyi destekleyen Bilişim AŞ’nin yerli İK yazılımı olan BilişimHR Türkiye’nin insan kaynağı gücünü artırma konusunda kilit rol oynayacak.

STM Banner

Türkiye’nin kendi teknolojilerini kullanarak her alanda gelişmesini hedefleyen yerlileşme hamlesi ile birlikte insan kaynakları yönetimi alanında da yerli imkanların tercih ediliyor olmasının kendilerini memnun ettiğini söyleyen Bilişim AŞ Genel Müdürü Hüseyin Erdağ, insan kaynakları verilerinin gizlilik bakımından yurtiçinde kalmasının kritik derecede önemli olduğunu belirtti.

“İK Verilerinin Gizliliği Her Alanda Çok Önemli”

Kendi imkanları ile birçok alanda AR-GE çalışmaları yapabilen ve yenilikçi teknolojik çözümler üreten ülkelerin bağımsızlığını geliştirdiği, kalkınmayı hızlandırıp geleceği garanti altına aldığını belirten Hüseyin Erdağ, “ Son yıllarda ülkemizde birçok alanda yerli imkanlar ile birçok çözüm üretiliyor. Bu bağımsızlığımız ve geleceğimiz için oldukça önemli. Özellikle Savunma sanayinde oldukça iyi bir konuma geldik, burada bizim gibi uzun yıllardır ulusal yazılım odağında yerli imkanlar ile yenilikçi çözümler üreten firmaların da katkısının önemli olduğunu düşünüyorum.

Bilişim A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Erdağ - 2
Bilişim A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Erdağ

Savunma sanayi gibi ülkemizin kritik sektörlerinde gizlilik de kritik bir konudur. Biz de özellikle yerli beyinlerin verilerini koruma noktasına önem veriyoruz. İnsan Kaynakları çözümümüz BilişimHR hem gizlilik hem de çalışan performanslarının artırılması anlamında gurur duyduğumuz bir yerli yazılım ürünümüz” dedi.

“Yerli Ve Milli Yazılımlar ile Ülkemizin Dışa Bağımlılığı Azalıyor”

Yerli ve milli yazılımların ülkemizin kurumlarını güçlü bir konuma getireceğini ifade eden Hüseyin Erdağ, “ Bilişim alanına yapılan yatırımlar yerli imkanlar ile üretilen teknolojilerin sayısını artırdı. Yerli yazılımlar sadece kurumlara fayda sağlamakla kalmıyor aynı zamanda ithalatın azaltılması ihracatın ise artırılmasında da önemli rol oynuyor. Bu hamlenin ekonomik olarak da getirilerinin olduğunu biliyoruz. Dışa bağımlılığın azaltılmasında yerli teknolojilerinin daha fazla kullanılması ile ülkemizin global ölçekte büyüyeceğine inanıyoruz” dedi.

“Yerli Yazılımı Ulusal Kalkınma Aracı Olarak Kullanabiliriz”

Yerli yazılımların yaygın bir şekilde kullanılması için çalışmalar yaptıklarını söyleyen Hüseyin Erdağ, “ Bilişim AŞ olarak 35 yıldır yerli yazılımlarımızla katma değerli çözümler üretiyoruz. Çözümlerimizin tümünde esnekliği ön plana alarak kurumlara kolayca uyum sağlayabilecek altyapı kullanıyoruz. Kurumlara yerli ve milli yazılımların faydalarını anlatıyor, değer katmaya devam ediyoruz. Kurulduğumuz günden bugüne, yerli yazılımın ulusal kalkınma aracı olarak kullanılmasını sağlamak için çalışıyoruz” dedi.

Her Sektör İçin Uyumlu

Veri gizliliği ve veri güvenliğinin yanı sıra kurumların süreçlerine %100 uyumlu çözümler üreten Bilişim A.Ş, insan kaynakları alanında en çok ihtiyaç duyulan modülleri tek bir yazılımda toplayarak kolay bir yönetim deneyimi sunabiliyor. Performans değerlendirme, özlük işlemleri, bordrolama gibi en çok ihtiyaç duyulan özellikleri içerisinde bulunduran yerli insan kaynakları yazılımı tüm sektörlerde her ölçekte firmaların kendi süreçlerine uyum sağlayan altyapısı ile dikkat çekiyor.

ÖNERİLEN İÇERİK: Söyleşi: Roketsan Genel Müdürü Murat İKİNCİ


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu