Yunan savaş gemisi Türk kargo gemisini önlemeye çalıştı

Roketsan-ATMACA-Banner

Yunanistan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait HS Spetsai fırkateyni, Türkiye’den Libya’ya intikal etmekte olan bir Türk kargo gemisini durdurmaya çalıştı.

Edinilen bilgiye göre; Türkiye’den Libya’ya intikal etmekte olan bir Türk kargo gemisi, mühimmat taşıdığı gerekçesi ile Akdeniz’de Yunan Donanması’na ait HS Spetsai fırkateyni tarafından durdurulmak istendi. Bu esnada söz konusu fırkateynden kalkış yapan bir Yunan helikopteri, arama faaliyeti icra etmek için bahse konu kargo gemisi üzerinden uçuş icra etti. Buna müteakiben kargo gemisine eşlik eden iki adet Türk fırkateyni, söz konusu Yunan helikopterini ve savaş gemisini uyardı.

STM Banner

Türk savaş gemilerinden yapılan “Bu gemi, Türkiye Cumhuriyeti koruması altındadır.” şeklindeki uyarıya müteakiben Yunan helikopteri, kargo gemisinden uzaklaştı. Yunan haber kaynakları tarafından da doğrulanan olayda, Yunanistan Donanması’nın kargo gemisini arama faaliyetleri sonuç bulamadı ve Türk kargo gemisi, Türk fırkateynlerinin eskortluğu ile Libya’ya intikal etmeye devam etti.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

2 Yorum

  1. birde türkiyenin su altında calışabilen savaş gemilerini delerek batmalarını sağlayan lazer silahlarınıda uygulamalı lazer silahımızın bulunduğunu biliyorum fakat denizaltı versiyonu bulunuyormu bilmiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu