7 ölü… Nijerya’da King Air 350 düştü

Roketsan-ATMACA-Banner

Reuters’in haberine göre; Pazar günü motor arızası bildirilen Nijerya Hava Kuvvetleri’ne ait yolcu uçağı, Abuja Havaalanı yakınına düştü ve uçaktaki yedi kişi hayatını kaybetti.

Nijerya Hava Kuvvetleri Sözcüsü Ibikunle Daramole, Beechcraft King Air 350i adlı uçağın başkentin 110 kilometre (68 mil) kuzeybatısındaki Minna şehrine doğru yola çıktığını söyledi. Daramole, uçağın motor arızası bildirdikten sonra Abuja Havaalanı’na dönerken düştüğünü, ilk müdahale için ekiplerin olay yerinde olduğunu ve kazayla ilgili soruşturma başlatıldığını ifade etti.

STM Banner

Cumhurbaşkanı Muhammadu Buhari ise yaptığı açıklamada, Hava Kuvvetleri’ne ve ölenlerin ailelerine taziyelerini göndererek çok üzgün olduğunu belirtti.

Hava Kuvvetleri’nden, kazada ölenlerin kimlik bilgilerine dair bir açıklama yapılmadı.

Beechcraft King Air 350i, ABD merkezli Textron Holding’in bir birimi olan Textron Aviation tarafından yapılan çift pervaneli bir uçaktır. Model ilk olarak 2009 yılında piyasaya sürülmüştü.

Türkiye’de de güvenlik birimleri, insanlı keşif uçağı (İKU) olarak King Air 350i uçaklarını aktif olarak kullanmaktadır.

Önerilen İçerik: Alabama’da T-38 kazasında iki pilot öldü


Zeynep Bayındır / SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu