Rusya’dan dev savunma sanayi ihracatı

Roketsan-ATMACA-Banner

Rusya Federasyonu savunma sanayi şirketi Rosoboronexport, Afrika devletleriyle 2020’de 1,5 milyar dolar değerinde 10’dan fazla sözleşme imzaladığını açıkladı.

Rosoboronexport Genel Müdürü Alexander Mikheyev; Rosoboronexport’un 2020’de ondan fazla Afrika ülkesiyle savunma sanayi sözleşmesi imzaladıklarını, sözleşmelerin toplam değerinin 1,5 milyar dolar olduğunu söyledi.

STM Banner

Rosoboronexport Genel Müdürü Alexander Mikheyev; 21 Şubat Pazar günü Uluslararası Savunma Fuarı’nda (IDEX) 2021’de gazetecilere verdiği demeçte, Rusya’nın devlet silah ihracatçısı Rosoboronexport’un (devlet teknoloji şirketi Rostec’in bir parçası) Afrika devletleriyle 2020’de 1,5 milyar dolarlık sözleşme imzaladığını söyledi.

Mikheyev, “2020 yılında ondan fazla Afrika ülkesiyle fiyat etiketi 1.5 milyar dolardan fazla olan sözleşme imzaladık. Avans ödemesi aldık ve ürünlerin teslimatına başladık başladık.” dedi.

Alexander Mikheyev, Rusya’nın Kuzey Afrika ve Basra Körfezi’ndeki geleneksel ortaklarıyla çalışmaya devam ettiğini kaydetti. “Afrika ve Basra Körfezi’nde hepinizin tanıdığı geleneksel ortaklarla çalışıyoruz. Bu yüzden taahhütlerimizi yerine gelmeye devam ediyoruz ve ekipmanı tedarik ediyoruz.” dedi.

Dipnot: 2020’de Kuzey Afrika ve Orta Doğu, Rusya Federasyonu’nun toplam savunma sanayi ihracatının %30’unu oluşturdu.

Önerilen İçerik: Rusya’nın silah ihracatı 3 yıldır düşüşte


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu