8×8 Tekerlekli Konteyner Taşıyıcı Araç Projesi İmzalandı

Roketsan-ATMACA-Banner

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından başlatılan 8×8 Tekerlekli Konteyner Taşıyıcı Araç Projesi sözleşmesi, KOLUMAN ile bugün imzalandı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, bugün beraberindeki heyet ile çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mersin’e bir ziyaret düzenledi. Öncelikle Mersin Valiliği’ni ziyaret eden Başkan Demir, daha sonra ise Mersin Üniversitesi’nde gençlerle buluştu ve Teknopark firmalarını ziyaret etti.

STM Banner

SSB’nin Mersin programı kapsamında 8×8 Tekerlekli Konteyner Taşıyıcı Araç Projesi sözleşmesi de imzalandı. Sözleşme töreni, Mersin’de bulunan KOLUMAN tesislerinde gerçekleştirildi. Tören esnasında Başkan Demir, 2. Nesil DERMAN Aracı ile bir deneme sürüşü de gerçekleştirdi. İmzalanan anlaşma, 65 adet 8×8 Tekerlekli Konteyner Taşıyıcı Araç tedarikini kapsıyor.

“DERMAN 8×8” Zırhlı Lojistik Destek Aracı

TSK’nın zırhlı kabine sahip 8×8 bir lojistik destek aracı ihtiyacına yönelik 2015 sonunda Ar-Ge çalışmalarına başlayan Koluman Otomotiv Endüstri, 2018 yılı sonunda kendi markası ile “DERMAN 8×8” Zırhlı Lojistik Destek Aracını yüksek yerlilik oranıyla piyasaya sürmüştür.

Yüzde 70 yerlilikte ve balistik zırh koruma özelliğine sahip 8 çeker DERMAN, 16 ileri tam otomatik şanzıman ve 517 beygir gücüyle görev yapacak. DERMAN 8×8, 32 tona kadar yük kapasitesine sahip.

ÖNERİLEN İÇERİK: ‘ŞİMŞEK Füzesi’ Hedefini Başarıyla Vurdu


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu