Türk Deniz Kuvvetleri “Akdeniz Fırtınası Tatbikatı”nı icra edecek

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 06-10 Eylül 2020 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’nde, Akdeniz Fırtınası Tatbikatı icra edilecek.

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 06-10 Eylül 2020 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’nde, Şehit Yzb.Cengiz TOPEL Akdeniz Fırtınası Tatbikatı icra edilecek. Tatbikata, KKTC’ye bağlı askeri unsurlar da katılım sağlayacak.

STM Banner

Konuyla ilgili olarak Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında; “Şehit Yzb.Cengiz TOPEL Akdeniz Fırtınası Tatbikatı; Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin katılımıyla 06-10 Eylül 2020 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde icra edilecektir.

Her yıl planlı olarak yapılan tatbikatın maksadı; Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı arasında karşılıklı eğitim, iş birliği ve birlikte çalışabilirliği geliştirmektir.

Tatbikat; Türkiye’den Hava, Deniz ve Kara Havacılık unsurlarının da katılımıyla, Birleşik, Müşterek Fiilî Taarruz, Hava Hücum, Muharebe Arama Kurtarma Harekâtı Tatbikatı ve eş zamanlı Tabur Görev Kuvveti Tatbikatları şeklinde icra edilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu