AKINCI İHA için eğitim faaliyetleri başladı

Roketsan-ATMACA-Banner

Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı (İHA) için Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik eğitim faaliyetlerine başlanıldığını açıkladı.

Selçuk Bayraktar tarafından yapılan açıklamada, “AKINCI eğitimleri için farklı kuvvetlerden gelen kursiyerlerimizle buluştuk. İlk dersimizde hepimizde büyük bir heyecan vardı. İnşallah, AKINCI ile milyonlarca saat uçarak Milletimize gururla hizmet edecekler.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Eğitim faaliyetlerinin başlaması sebebiyle düzenlenen törende, AKINCI İHA’ların mühimmat yüklü olduğu görüntülendi. Kanatlı Güdüm Kiti, TEBER Güdüm Kiti, Lazer Güdüm Kiti ve Hassas Güdüm Kiti ile teçhiz edilen Mark serisi genel maksat bombaları, AKINCI’nın üzerinde ve yerde sergilendi.

AKINCI İHA’nın ilk kullanıcıları, Türk Hava Kuvvetleri ile Türk Deniz Kuvvetleri olacak.

Şu ana kadar üç adet prototipi üretilen AKINCI İHA’nın, kısa süre içerisinde atışlı testlere başlaması bekleniyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik ilk AKINCI İHA teslimatını 2021 yılı sonuna kadar gerçekleştirmeyi planlayan Baykar Savunma, zaman içerisinde İHA’nin farklı konfigürasyonlarını geliştirmeyi de amaçlıyor.

Önerilen İçerik: AKINCI Hava ve Deniz Kuvvetleri yolcusu


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu