Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sonrası açıklama

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN başkanlığında Beştepe’de düzenlenen Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK) toplantısı sonra erdi. Toplantıya ilişkin açıklama yapıldı.

SSİK toplantısına ilişkin olarak Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada, “Savunma Sanayii İcra Komitesi, gündeminde yer alan konuları görüşmek üzere, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanmıştır.

STM Banner

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen toplantıda, TSK ve güvenlik birimlerimizin kullandığı yerli ve milli sistemlerimize yenilerini eklemeye  yönelik konular ele alınmıştır. Bu kapsamda; haberleşme ve bilgi sistemleri, mühimmat ve füzeler, muhtelif platformlar, modernizasyonlar ve yeni teknolojilere ilişkin çeşitli projeler karara bağlanmıştır.

Savunma sanayiimizin açık veya gizli ambargolara hedef alındığının vurgulandığı İcra Komitesi Toplantısında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde daha güçlü ve sistematik çalışmanın, kurumlar arası koordinasyonun ve maliyet etkin yönetimin önemine dikkat çekilmiştir.

HİSAR-A+
HİSAR-A+

Türkiye; yerli ve milli sistem ve teknolojilerin tasarımı, geliştirilmesi ve üretimindeki kararlığıyla tam bağımsız savunma sanayii hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir.” ifadelerine yer verildi.

Önerilen İçerik: Savunma Sanayii İhracatı: Şubat 2021


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu