Alman Ordusu harbe hazırlık oranını artırıyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Alman Rheinmetall firması, Almanya Federal Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri (Bundeswehr) envanterinde bulunan Marder zırhlı araçlarının modernizasyonuyla ilgili bir sözleşme imzaladı.

Almanya merkezli Rheinmetall firması, Almanya Federal Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri (Bundeswehr) envanterinde bulunan Marder 1A5 Piyade Savaş Araçlarının (IFV) modernizasyonuyla ilgili bir sözleşme imzaladı. Toplam değeri 110 milyon avro olan söz konusu sözleşme kapsamında Rheinmetall, 78 modernizasyon kiti ile Bundeswehr envanterine yer alan 71 adet Marder 1A5 aracının güç aktarma organlarını değiştirilmesini, yedek parça tedarik edilmesini ve lojistik destek hizmeti sağlanmasını gerçekleştirecek.

STM Banner

Güç aktarma organlarının değiştirilmesinin ilk adımı olarak, tüm araçlara yeni bir güç paketi entegre edilecek ve Marder 1A5’in motor gücü, 600 HP’den 750+ HP’ye çıkarılacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Bundeswehr Marder filosu, kapsamlı bir geliştirme projesi kapsamında şimdiden önemli ölçüde modernizasyon gerçekleştirdi. Örneğin; MELLS Çok Amaçlı Hafif Anti-Tank Güdümlü Füze (ATGM), Marder araçlarının çeşitli konfigürasyonlarına entegre edildi. Buna ek olarak yeni bir sürücü görüş sistemi, termal görüntüleme hedefleme cihazı ve yangın söndürme sistemi de sipariş edildi. Sözleşme kapsamında modernize edilen araçların teslimatları, 2020-23 yılları arasında gerçekleştirilecek.

Ordusunun harbe hazırlık oranının oldukça düşük olduğu bilinen Almanya, son dönemlerde imzaladığı modernizasyon ve tedarik sözleşmeleri ile ordusunu tekrar kalkındırmayı hedefliyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu