T-7A Red Hawk için seri üretim başladı

Roketsan-ATMACA-Banner

İsveç merkezli SAAB şirketi, T-7A Red Hawk Jet Tekamül Uçağı Projesi kapsamında, kendi payına düşen parçaların seri üretim faaliyetlerine başladı.

ABD Hava Kuvvetleri Komutanlığı (U.S.A.F), T-38 Talon Jet Tekamül Uçaklarının yerini almak üzere geçtiğimiz yıl Boeing T-7A Red Hawk uçağını seçmişti. Program kapsamında Boeing’in ortağı olan SAAB, T-7A Red Hawk Projesi kapsamında sorumlu olduğu parçaların seri üretimine başladı. T-7A Red Hawk Jet Tekamül Uçağının kıç gövde bölümünün geliştirilmesinden ve üretilmesinden sorumlu olan SAAB, Boeing’in Missouri / St. Louis’de bulunan nihai montaj tesisine teslim edilmek üzere şu ana kadar yedi adet T-7A kıç birimi üretti.

STM Banner

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan SAAB Havacılık İş Alanı Başkanı Jonas Hjelm: “Sözleşmeyi imzaladığımız tarihten bir yıl geçmeden, T-7A jetinin parça üretimine başlıyoruz. Bu başarı, SAAB ve Boeing arasındaki büyük iş birliği nedeniyle gerçekleşti ve Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri için bu programın bir parçası olmak bir onurdur.” dedi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu