Andriy Taran: “Rusya, Kırım’a nükleer silah yerleştirecek”

Roketsan-ATMACA-Banner

Ukrayna Savunma Bakanı Andriy Taran; Rusya Federasyonu tarafından ilhak edilen Kırım topraklarına, nükleer silah yerleştirilmeye hazırlanıldığını açıkladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇAVUŞOĞLU, Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin DERE’den oluşan Türk heyeti, geçtiğimiz günlerde Ukrayna’ya bir resmi ziyaret düzenledi. Ziyaret kapsamında; Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’nda mevkidaşları ile 2+2 formatındaki toplantıya katıldı.

STM Banner

2+2 formatındaki toplantı sonrasında bir açıklama yapan Ukrayna Savunma Bakanı Andriy Taran; Rusya Federasyonu tarafından ilhak edilen Kırım topraklarına, nükleer silah yerleştirilmeye hazırlanıldığını açıkladı. Taran, şu ifadelerde bulundu:

“Rusya’nın Kırım’da nükleer silah konuşlandırma hazırlığı, tüm Avrupa ve medeni dünya için ciddi bir tehlike oluşturmaktadır. Rusya Federasyonu’nun Karadeniz havzasında hakimiyet kurma girişimi; Ukrayna, Türkiye ve diğer Avrupa ülkelerinin ekonomisi için büyük bir tehdittir.

Ayrıca; Rusya’nın elektronik savaş yoluyla iletişimi engelleme girişimleri, Karadeniz’de uçakların seyrini ve seyrüseferini engellemektedir. Bu endişe, bölgedeki diğer ülkeler ve özellikle Romanya tarafından da paylaşılıyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu