ASELSAN ADOP-2000 Teslimatlarını Tamamladı

Roketsan-ATMACA-Banner

ADOP-2000 Projesi 2’nci Yaygınlaştırma Sözleşmesi kapsamında gerçekleştirilen dördüncü ve son teslimatın muayene ve kabul faaliyetleri, sistemlerin fonksiyon testlerinin sonuçlanması ile birlikte tamamlandı.

Kolordu seviyesindeki en üst komuta merkezlerinden, manevra birliklerindeki silah ve ileri gözetleyici unsurlarına
kadar tüm ateş destek fonksiyonlarının taktik ve teknik ateş idaresini bünyesinde birleştiren ADOP sistemi, Türk topçusunun zorlu saha şartlarında en büyük destekçisi olmaya devam ediyor.

STM Banner

Sistem, muharebe sahasında bir kolordunun ihtiyaç duyduğu ateş desteğinin muharebedeki
diğer fonksiyon sahaları ile bütünleşmiş biçimde en uygun, en ekonomik, en güvenli şekilde ve en kısa sürede karşılanmasını, bu kapsamda ateş destek unsurları ile hedef tespit ve teşhis sistemlerinin taktik ve teknik açılardan entegrasyonunu sağlıyor. Sistem; topçu, havan ve roket silahlarının muharebe sahasındaki etkinliğini, verimliliğini ve ateş gücünü önemli ölçüde artırdı.

ASELSAN ADOP-2000 Nedir?

ADOP-2000, ASELSAN’ın ateş destek ürün ailesinden sistemlerin bir araya getirilmesi ile oluşturulan bir sistemler sistemidir. ADOP-2000 muharebe sahasında hedef tespit, ateş desteğinin komuta, kontrol ve teknik ateş idare fonksiyonlarının otomasyonunu, ateş desteğinin diğer muharebe sahası fonksiyonel alanları ile tam bir uyum içinde uygulanmasını sağlar.

ADOP-2000-2

Atel destek sistemi ADOP-2000, komutanın uygun hedefi uygun zamanda uygun silah sistemi ve uygun mühimmat ile ateş altına almak için gerekli planları yapmasını, uygulamasını, muharebe sahasındaki ateş destek unsurlarının azami etkinlikle kullanılmasını sağlayan bir C4I sistemidir.

ÖNERİLEN İÇERİK: Türkiye’nin Pentagon’u Ay Yıldız Yerleşkesi İçin Temel Atıldı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu