ASELSAN ile SSB Arasında Elektronik Harp Sözleşmesi İmzalandı

Roketsan-ATMACA-Banner

ASELSAN, T.C. Savunma Sanayii Başkanlığı ile bir elektronik harp sözleşmesine imza attı.

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Savunma Sanayii Başkanlığı ile 700 milyon TL ve 85 milyon ABD Doları bedel ile bir elektronik harp projesi sözleşmesi imzalandığı belirtildi. Sözleşme kapsamında teslimatlar 2024-2026 yılları arasında gerçekleşecek.

STM Banner

Sözleşmenin toplam değeri, bugünkü dolar kuru ile yaklaşık 1.86 milyar TL.

Radar ET Sistemi

Radar ET Sistemi; tespit edilmiş hedef radarların kapsama alanlarını azaltmak veya belirli süreler için harekât dışı bırakmak maksadıyla aldatma veya karıştırma formlarında elektronik taarruz uygulamaktadır. Sistem, sahip olduğu ‘Destek Tespit Alt Yapısı’ ile elektronik taarruz uygulayacağı hedef radarları tespit edebilmektedir. Hedef radarlara karşı DRFM tabanlı yapısıyla evre uyumlu ve uyumsuz karıştırma ve aldatma tekniklerini uygulayabilmektedir.

REDET-II-ASELSAN

Radar ET Sistemi, tümleşik almaç, teknik üreteç, aktif faz dizili karıştırma gönderme birimlerine ve yüksek çıkış gücü sağlayan çoklu katı hal güç yükselteçlerine sahiptir. Elektronik huzme yönlendirme yeteneği ile birden çok radara eşzamanlı olarak taarruz edilebilmektedir.

ÖNERİLEN İÇERİK: ASELSAN’dan Elektronik Harp Sistemi İhracatı


KAYNAK: SavunmaSanayiST.com, KAP

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu