ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası açılışa hazırlanıyor

Roketsan-ATMACA-Banner

ASELSAN’ın yeni yatırımı ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı tören ile açılışa hazırlanıyor.

Dünyanın en büyük 50 savunma sanayii firması içerisinde bulunan ASELSAN, ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası’nı faaliyete almayı planlıyor. Edinilen bilgiye göre; ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve diğer yetkililer, Konya Teknoloji Endüstri Bölgesi’ndeki ASELSAN Silah Sistemleri Fabrikası’nı ziyaret ederek incelemelerde bulundular.

STM Banner

Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri (UKSS) alanında Dünya genelinde çok önemli bir pazar payına sahip olan ASELSAN, ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası yatırımı ile bu alandaki kapasitesini ve pazardaki payını artırmayı amaçlıyor. Fabrikanın, 17 Aralık 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın da katılacağı törenle faaliyete alınması planlanıyor.

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan ASELSAN Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN, “ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası, Konyalı şirketlerin var olan yeteneklerinden azami ölçüde yararlanacak. Konya’daki üniversitelerimiz ile tam bir iş birliği içinde çalışacak fabrikamız, savunma sanayi için özgün ürünlerin geliştirildiği önemli bir teknoloji üssü olacak. Fabrikamız henüz inşaat halindeyken personelimiz havan sistemleri konusunda tasarım yaptı. Açılışını dahi yapmadan özgün ürünler vermeye başlayan ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikamızın ülkemize, dost ve müttefiklerimize güç vereceğine inanıyorum.” dedi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu