ASELSAN’a Elektronik Tasarım Ödülleri

Roketsan-ATMACA-Banner

ASELSAN, elektronik tasarım alanındaki başarılarına bir yenisini daha ekledi. Baskı Devre Kartı (BDK) teknolojileri konusunda Dünya’nın en prestijli ödüllerinden olan ve bu sene 29’uncusu düzenlenen Siemens Xcelerator Technology Innovation Awards (XTIA) ödüllerinde ASELSAN iki kategoride birincilik ödülü aldı.

Military/Aerospace High-Speed Digital kategorisinde ASELSAN’ın yeni nesil aviyonik süiti için geliştirilen ARM tabanlı Aviyonik İşlemci Kartı ile Power Supply kategorisinde kompakt Aviyonik Güç Kartı birinci oldu. Tasarım ekibi, ödüllerini Akyurt tesislerinde düzenlenen törenle teslim aldı.

STM Banner

Yarışma, Dense High Speed Digital, Multi-Board Systems, Device Under Test, RF/Microwave, Mixed A/D/RF ve Power Supply ana kategorilerinde düzenleniyor. Yarışmaya katılan tüm tasarımlar, sahip oldukları BDK teknolojileri, sinyal bütünlüğü, güç iletimi ve soğutma çözümleri kapsamında alanında uzman jüri tarafından değerlendiriliyor.

ASELSAN-KORAL

Ödül alan kartlar, ASELSAN’ın yeni nesil aviyonik süitleri ve seyrüsefer sistemleri için geliştirilmiş olup DO-254 aviyonik donanım sertifikasyon sürecine ve zorlu çevre koşullarına uygun olarak tasarlandı. ASELSAN daha önce Military/Aerospace kategorisinde 2012 yılında birinci ve 2015 yılında da ikinci olmuştu. Bununla beraber, Computers, Blade &Servers, Memory Systems kategorisinde ise 2017 yılında ikinciliği bulunuyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu