ASELSAN’dan 118 milyon avroluk yeni ihracat

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk savunma sanayiinin lokomotif şirketi ASELSAN, uluslararası bir müşterisi ile 118 milyon Avro tutarında bir ihracat sözleşmesi imzaladı.

Konuyla ilgili olarak ASELSAN tarafından yapılan açıklamada, “ASELSAN ile uluslararası bir müşterisi arasında; bir savunma sistemi çözümünün ihracatı ile ilgili olarak, toplam bedeli 118.000.000,- AVRO tutarında bir yurt dışı satış sözleşmesi imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2020-2022 yıllarında gerçekleştirilecektir.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

ASELSAN tarafından yapılan açıklamada, ihraç edilen ürün hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

ASELSAN İlk 50’de

ASELSAN, Amerika Birleşik Devletleri merkezli askeri yayıncılık kuruluşu Defense News dergisi tarafından yayınlanan listede her yıl daha yukarıda yer alıyor. Başarı grafiğini giderek yükselten ASELSAN, geçtiğimiz yıl 52’nci sırada yer alıyordu. ASELSAN, 2,2 milyar Dolar’a yaklaşan savunma cirosu ile 4 basamak yükselerek 48’inci sırada yer aldı.

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın bir kuruluşu olan ASELSAN, Dünyanın ilk 100 savunma sanayii şirketi (Defense News Top 100) listesine ilk kez 2008 yılında 97’nci sıradan girmişti. Listede yer aldığı ilk yıldan itibaren hedefini ilk 50 şirket arasında yer almak olarak koyan ASELSAN, bu yıl listede 48’inci sıraya çıktı.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Anlamadığım çok konu olsa da bugünkü merakım : alıcı ülke istemeyince “adı açıklanmayan bir ülke ” veya çok çok ” adı açıklanmayan bir Ortadoğu ülkesi ” diye geçıyor haberlerde. Dış basında da genellikle böyle. Biraz zaman geçince zaten herşey ayan beyan çıkıyor ortaya. Yani ? Yanisi , alıcı ülke neden bu gizliliğe ihtiyaç duyabiliyor ki ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu