ASELSAN’dan 35.5 milyon dolarlık aviyonik ihracatı

Roketsan-ATMACA-Banner

ASELSAN, 35.5 milyon ABD Doları değerinde bir ihracat gerçekleştirdiğini açıkladı. Söz konusu ihracat başarsının, aviyonik sistemlerle ilgili olduğu öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak şirket tarafından yapılan açıklamada, “ASELSAN, uluslararası bir müşterisinin kullanımına yönelik aviyonik sistemlerin ihracatı ile ilgili toplam bedeli 35.538.737 ABD Doları tutarında bir sözleşme imzalamıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2022-2023 yıllarında gerçekleştirilecektir.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

ASELSAN’ın aviyonik ve seyrüsefer sistemleri ürün ailesinde; görev uçuş kontrol bilgisayarları, gösterge sistemleri, görev sistemleri, ataletsel seyrüsefer sistemleri, silah yönetim sistemleri, elektro-optik sistemler ve haberleşme sistemleri öne çıkıyor. Şirket daha önce; savaş uçakları için tasarlanmış yeni nesil, çok algılayıcılı hedefleme podu olan ASELPOD ile ihracat başarısı yakalamıştı. ASELPOD, halihazırda Pakistan Hava Kuvvetleri envanterinde bulunan JF-17 Thunder savaş uçaklarında aktif olarak kullanılıyor.

HÜRKUŞ-B Askeri Eğitim Uçağı, T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri, GÖKBEY Genel Maksat Helikopteri ve F-4E Terminatör II gibi bir çok hava aracında, halihazırda ASELSAN üretimi aviyonik sistemler kullanılmakta.

ÖNERİLEN İÇERİK: SYS Genel Müdürü C. Utku Aral: “Savunmada satışlar artıyor”

SYS Genel Müdürü C. Utku Aral: “Savunmada satışlar artıyor”


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu