ASELSAN’dan 297.5 milyon TL’lik sözleşme

Roketsan-ATMACA-Banner

Türkiye’nin en büyük savunma sanayii firması olan ASELSAN, FNSS Savunma Sistemleri A.Ş. ile 297.599.400 TL tutarında bir sözleşme imzaladı.

Konuyla ilgili olarak KAP’a yapılan açıklamada, “ASELSAN ile FNSS Savunma Sistemleri A.Ş. arasında Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (ÖMTTZA) Görev Donanımları Projesi ile ilgili olarak 25.12.2019 tarihinde, toplam bedeli 297.599.400,- TL tutarında bir sözleşme imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2021-2022 yılları arasında gerçekleştirilecektir.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar (ÖMTTZA) Projesi

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile FNSS Savunma arasında Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar (ÖMTTZA) projesi, 14’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF-2019) esnasında düzenlenen törenle imzalanmıştı. Proje kapsamında FNSS, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı’na PARS İZCİ 6×6 ve PARS İZCİ 8X8 araçlarını sağlayacak.

Projenin ilk aşamasında; yurt içi geliştirme modeliyle 5 farklı konfigürasyonda araç geliştirilip, toplam 100 adet araç üretilecek. Proje kapsamında:

  • Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na Komuta ve Radar Araçları ile Sensör ve KBRN Keşif Araçları,
  • Jandarma Genel Komutanlığı’na Zırhlı Muharebe Aracı teslim edilecek.

Sözleşme kapsamında Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçların; telsiz, elektro-optik görüş sistemi, silah kulesi gibi birtakım görev donanımları, ASELSAN tarafından tedarik edilecek.

ASELSAN ile FNSS arasında ÖMTTZA sözleşmesi


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu