Raytheon’dan 112 milyon dolarlık MALD sözleşmesi

Roketsan-ATMACA-Banner

ABD merkezli Raytheon firması, Havadan Atılan Minyatür Dekoy (MALD) Sistemi ile ilgili olarak 112.2 milyon dolar değerinde bir sözleşme değişikliği bedeli kazandı.

SavunmaSanayiST.com edinilen bilgiye göre ABD’nin Arizona eyaletinde bulunan Raytheon Missile Systems firması, Havadan Atılan Minyatür Dekoy (MALD) Sistemi ile ilgili olarak 112.267.649 dolar değerinde bir sözleşme değişikliği bedeli kazandı. Söz konusu değişikliğin, yük entegrasyonu ve MALD-N üretimine geçiş için mühendislik desteği içerdiği öğrenildi.  Proje kapsamında ABD Deniz Kuvvetleri için yapılacak çalışmaların, Eylül 2022’de tamamlanması planlanıyor.

STM Banner

MALD Dekoy Sistemi

MALD Dekoyu, savaş uçaklarının karakteristik özelliklerine benzer olarak geliştirilen ve düşman hava savunma sistemlerini şaşırtarak dost hava araçlarını korumaya yarayan bir sistemdir. Yaklaşık 300 kilogram ağırlığa sahip olan MALD’nin, 500 deniz mili menzili bulunmaktadır. Sistem, dost unsurları korumaya ek olarak düşman hava savunma sistemlerini de imha edebilmektedir.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu