ASELSAN’ın AURA AESA Radarı Sergilendi

Roketsan-ATMACA-Banner

ASELSAN tarafından geliştirilen AURA Yeni Nesil Çok Fonksiyonlu Gözetleme Radarı, III. Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nde ilk kez sergilendi.

İnsansız hava araçlarının tespiti amacıyla ASELSAN tarafından geliştirilen AURA Radarı, AESA yapısına sahip. Sayısal huzme yönlendirme kabiliyeti bulunan AURA Radarı; 20+ kilometre menzile, 120 derece yanca kapsamasına ve 90 derece yükseliş kapsamasına sahip. Tripod ile birlikte yaklaşık 40 kilogram ağırlığa sahip radar, <1 saniye hedef takibi güncelleme sıklığı özelliğiyle öne çıkıyor.

STM Banner

Yeni Nesil Çok Fonksiyonlu Gözetleme Radarı AURA; Sınıf-1, Sınıf-2 ve Sınıf-3 İHA’ların tamamını kapsayan oldukça geniş bir hedef setine sahip. Çeşitli Soft-Kill ve/veya Hard-Kill imha sistemleriyle batarya yapısında çalışma kapasitesi bulunan AURA Radarı, üçlü kullanım durumunda 360 derecelik tespit yeteneği sağlıyor. Radarın, sayısal huzme yönlendirme kabiliyeti sayesinde birçok operasyonel istere cevap verebilecek yetenekte olduğu düşünülüyor.

III. Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi esnasında lansmanı gerçekleştirilen AURA Radarının, talep edilmesi durumunda birden fazla yüze sahip olacak şekilde kullanılması da söz konusu.

ÖNERİLEN İÇERİK: Alçak İrtifa Radar 2022’de Envanterde

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu