ASFAT Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Kavaklıoğlu oldu

Roketsan-ATMACA-Banner

ASFAT Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Kavaklıoğlu oldu. Muhsin Dere’nin görevi Alpaslan Kavaklıoğlu’na devretmesi sebebiyle tören düzenlendi.

Konuyla ilgili ASFAT’tan yapılan açıklamada, “ASFAT Yönetim Kurulumuzda Devir Teslim Töreni gerçekleştirildi. Millî Savunma Bakan Yardımcımız Sayın Alpaslan Kavaklıoğlu, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Milli Savunma Eski Bakan Yardımcımız Sayın Muhsin Dere‘den devraldı.

STM Banner

SayınMuhsin Dere‘ye yaklaşık 5 senedir Kurumumuz adına büyük bir özveriyle yürüttüğü tüm çalışmalar ve verdiği değerli katkılar için çok teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi. ASFAT Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Kavaklıoğlu, aynı zamanda MKE A.Ş.’nin de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

Alpaslan Kavaklıoğlu kimdir?

Halen Milli Savunma Bakan Yardımcısı olan Alpaslan Kavaklıoğlu, 1962’de Niğde’de doğdu. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. 1985’te girdiği İçişleri Bakanlığı’nda kaymakamlık ve vali yardımcılığı yaptı.

Alpaslan KAVAKLIOGLU

24 ve 25’inci dönemde Niğde milletvekili oldu. TBMM İçişleri Komisyonu üyesi olarak görev yaptı. 18 Kasım 2014 tarihinde TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı olarak seçildi. 10 Ağustos 2018 tarihinde Millî Savunma Bakan Yardımcısı olarak atandı.

Kavaklıoğlu’na Milli Savunma Bakanlığı’nda; Askeralma Genel Müdürlüğü, Askeri Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Bütçe ve Mali Hizmetler Genel Müdürlüğü, Tedarik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Muhabere ve Bilgi Sistem Dairesi Başkanlığı bağlı.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu