Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü’ne yeni isim

Roketsan-ATMACA-Banner

Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü’ne, yeni isim atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın imzası bulunan 2020/412 numaralı atama kararı ile Askeri Fabrikalar Genel Müdürü Veysel ÜNVERDİ, görevden alındı. Veysel ÜNVERDİ’nin görevden alınması suretiyle boşalan Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü’ne, İmdat ERSOY atandı.

STM Banner

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarına binaen 1921 yılında kurulan Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü, kuruluşundan bu yana birçok alanda faaliyet gösteriyor. Savunma sanayii sektöründeki iş payı her geçen gün artan Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü; tank modernizasyonu, obüs üretimi, bakım ve onarım gibi işlere de imza atmış durumda.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

2 Yorum

  1. Havalar sıcak,bir deli bir kuyuya taş eder hesabı aklıma geldi, değerli yorumcular bunun neden iyi bir fikir olamayacağını özgün lisanları ile yazarlar artık. Efendim bir aralar ” köprüyü satarım,hayır sattırmam” tartışmaları vardı. Tank paleti fabrikası çokça yazıldı, kıyamet koptuydu. Hani acaba diyorum, bu fabrikaları da bir şekilde özelleştirsek nasıl olur ?Asker asli görevi olan yurt savunmasına
    daha iyi odaklanır,üretimde randıman artar. Aselsan falan gibi kısmen de halka açılıp,mesela bir anonim şirket haline getirilse ? Amerika ve Almanyadan örnek gerekirse buralarda devlete ait silah ve savunma sanayi yok,hiç yoktur. Özel şirketler en iyisi için rekabet yapsalar, asker ve devlet de en uygunu alsalar? Zaten devletin asli görevleri arasında üretimin olmadığına inanıyorum. Cumhuriyet’in
    ilk yıllarında,elde avuçta yoktu birşey,o zamanlar devlet öncülüğü gerekliydi. Şimdi maşallah epey
    palazlandı milli burjuvazimiz. O köklü ,anlı şanlı holdinglerimiz neden burun kıvırırlar ? Cevap belli.

  2. Evet cevabı belli. Koruma duvarlarının ardında milleti söğüşlemek varken ; arge ve inovasyona yatırım yapmayı enayilik olarak görüyorlar. Tek dertleri fason üretimle bire mal ettiklerini beşe ona satmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu