Azerbaycan Ermenistan’a ait bir Su-25’i daha düşürdü

Roketsan-ATMACA-Banner

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı hava savunma birlikleri, Ermenistan Ordusu’na ait bir adet Su-25 tipi yakın hava desteği uçağını daha düşürdü.

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri tarafından Ermenistan tarafından işgal edilmiş Dağlık Karabağ bölgesindeki topraklarını kurtarmak amacıyla 27 Eylül 2020 tarihinde başlatılan askeri harekat, başarıyla devam ediyor. Azerbaycan Ordusu, sivilleri hedef alan Ermeni Ordusu’na karşı ağır zayiatlar verdiriyor. 17 Ekim 2020 tarihinde Azerbaycan Ordusu, Ermeni Hava Kuvvetleri’ne ait bir adet Sukhoi Su-25 (NATO Rapor Adı: Frogfoot) tipi savaş uçağını düşürmüştü.

STM Banner

Edinilen bilgiye göre; Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı hava savunma birlikleri, Ermeni Ordusu’na ait bir adet Su-25 tipi savaş uçağını daha düşürdü. 18 Ekim 2020 tarihinde Türkiye saati ile 11:30 sularında Ermenistan Hava Kuvvetleri’ne ait Sukhoi Su-25 tipi savaş uçağı, Azerbaycan Ordusu’nun Cebrayıl bölgesinde bulunan mevzilerine yönelik hava saldırı gerçekleştirme kalkıştı. Bu esnada Azerbaycan Ordusu’na bağlı hava savunma birlikleri, hassas bir angajman gerçekleştirerek söz konusu uçağı düşürdüler.

Hatırlanacağı üzere; geçtiğimiz günlerde de yine Ermeni Ordusu’na ait iki adet Su-25 savaş uçağı, dağa çarpmak suretiyle düşmüştü. Ermeni Ordusu’ndaki operasyonel Su-25 sayısı, 10’un altına düştü.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Bugün pazar, biraz hoşluk olacak siz de hoşgörün : kökü dışardaki şer mihraklarından
    birinde okudum geçenlede : konu, her iki tarafın da rakibinin ne kadar çok tankını imha ettiği iddialarıyla ilgiliydi. Adamlar her halde muhasebe yapmış çetele tutmuş ki vardıkları sonuç :” Eğer her iki tarafın iddialarının yarısı bile gerçek olsa, ellerinde hiç
    tank kalmamış olması gerekir”.Yani? Yanisi filan yok, bu gün pazar dedik ya !!
    Hele hele diye üsteleyenler için ise, ” du bakali n’olcak?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu