BAE, Türkiye ile Savunma İş Birliğini Genişletmek İstiyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında savunma sanayii iş birliğinin genişletilmesi üzerine bir toplantı gerçekleştirildi.

BAE’nin resmi haber ajansı WAM’da yer alan açıklamaya göre BAE Savunma İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Muhammed Ahmed el-Bowardi, pek çok savunma yetkilisinin de yer aldığı toplantıda Türkiye’nin BAE Büyükelçisi Tugay Tunçer ile bir araya geldi.

STM Banner

el-Bowardi, Türk Büyükelçiyi memnuniyetle karşıladığını aktardı. BAE ile Türkiye arasındaki başta savunma ve askeri alanda olmak üzere çeşitli alanlardaki dostluğun derinliğini ve iki ülkenin kalkınma ve refahını sağlamak için daha geniş ve daha geniş ufuklara doğru atılmanın önemini vurguladı.

BAE, Türkiye ile Savunma İş Birliğini Genişletmek İstiyor
BAE, Türkiye ile Savunma İş Birliğini Genişletmek İstiyor

Görüşmede, iki ülkenin ortak çıkarlarına hizmet edecek savunma ve askeri iş birliği ilişkilerini geliştirmenin yolları ele alındı.

İki taraf ayrıca ortak çıkarları ilgilendiren bir dizi bölgesel ve uluslararası mesele hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Büyükelçi Tunçer ise BAE’nin ileri gelişme ve refah aşamalarına ulaşmasından övgüyle bahsetti. Tunçer, önümüzdeki günlerde 50. Ulusal Gününü kutlayacak olan BAE’yi tebrik etti, Türkiye’nin BAE ile ikili ilişkileri güçlendirme ve iş birliği ve ortak çalışma için yeni ufuklar açma konusundaki istekliliğini vurguladı.

ÖNERİLEN İÇERİK: Güney Kore’den BAE’ye Milyar Dolarlık Hava Savunma İhracatı


KAYNAK: SavunmaSanayiST.com, WAM

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu