BAE’den yerli Gemisavar füze adımı

Roketsan-ATMACA-Banner

Birleşik Arap Emirlikleri’ne ait Edge firması, Uluslararası Savunma Fuarı ve Konferansı IDEX 2021’de yerli uzun menzilli gemisavar füzelerini tanıttı.

Birleşik Arap Emirliği’nin Edge firması, 21-25 Şubat tarihleri arasında Abu Dabi’de düzenlenen Uluslararası Savunma Fuarı ve Konferansı (IDEX) 2021 fuarında Halcon güdümlü silah birimi tarafından geliştirilen karadan fırlatılan bir sistem olan HAS-250 gemisavar füzesini tanıttı.

STM Banner

Edge yaptığı basın açıklamasında, “HAS-250, 250 km’nin üzerinde menzile sahip, 0,8 Mach’a kadar hızlarda seyir edebilen BAE tasarımı ve geliştirilmiş bir karadan karaya füzedir. Terminal aşamasında, 5 metrenin altında sea-skimming irtifasında hedefine doğru uçabilir.” dedi.

Firma teknik özelliklerine ek olarak, GNSS ve INS orta yol yönlendirme sistemlerinin bir kombinasyonunu kullandığını ve terminal aşaması için aktif / pasif bir radar arayıcıya sahip olduğunu söyledi. Edge tarafından yayınlanan bir videoda, füzenin HS-350 turbojet motor kullandığı ve jamming önleyici bir sisteme sahip olduğu belirtildi. Ayrıca, fırlatmadan sonra düşen katı yakıtlı bir boostera sahip olduğu öğrenildi.

Halcon CEO’su Saeed Al-Mansoori,”HAS-250, deniz kuvvetlerini en yüksek performanslı seyir füze sistemiyle donatma arayışımızda önemli bir ilerlemedir.” dedi.

HAS-250’nin BAE Deniz Kuvvetleri için geliştirildiğini öne süren yetkili, bu silahın BAE’nin su yollarının aktif savunmasına yardımcı olacağını söyledi.

Önerilen İçerik: Kırım’daki Rus gemisavarları görüntülendi


SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu