Bakan Akar: “1 Pilot, 5 Pilotun İşini Yaptı”

Roketsan-ATMACA-Banner

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz’ün emekliye ayrılması dolayısıyla Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da katıldığı devir-teslim töreni düzenlendi.

Törende konuşan Bakan Akar, Yüksek Askerî Şûra sürecini geride bıraktıklarını belirterek terfi eden ve emekli olan komutanlara iyi dileklerini bildirdi.

STM Banner

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Hava Kuvvetlerindeki pilot problemin giderek arttığını ifade eden Bakan Akar, “Buna rağmen arkadaşlarımızın emir ve komutasında pilotlarımızın, gençlerimizin dirayetiyle mukavemetiyle kahramanlık ve fedakârlıklarıyla bir pilot 5 pilotun işini yaptı. Herhangi bir şekilde bizlere sorun yaşatmadılar. Bundan dolayı da ben Hasan Küçükakyüz’ün şahsında bütün arkadaşlarıma teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Bakan Akar, 15 Temmuz sonrasında birçok sıkıntıların yaşanabileceği ancak Orgeneral Hasan Küçükakyüz’ün sevk ve idaresinde bu sürecin sıkıntısız bir şekilde atlatıldığını belirtti.

Türk Hava Kuvvetleri’nin özellikle muharip uçaklar için Pilot Uçak Sandalye (PUS) oranı, 15 Temmuz sonrası oldukça düşmüştü. Ancak aradan geçen 6 yıllık sürenin ardından bu oran, önemli miktarda arttırıldı.

ÖNERİLEN İÇERİK: Malezya Kralı Şah FNSS’in Kabiliyetlerini Yerinde Gözlemledi


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu