Bakan AKAR MKEK’nin faaliyetlerini inceledi

Roketsan-ATMACA-Banner

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ile bakanlığa bağlı birimlerde inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi ilk olarak Millî Savunma Bakanlığı’nın İlaç Fabrikası’nı ziyaret etti.  Bakan Akar, COVID-19’a karşı geliştirilerek belli bir aşamaya gelen ilaç üretim çalışmalarına ilişkin brifing aldı.

STM Banner

Bakan Akar daha sonra Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu’nun (MKEK) Maske Üretim Fabrikası’na geçti. MKEK tarafından geliştirilen maske üretim cihazını yerinde inceleyen Bakan Akar ve Komutanlar, aralıksız şekilde süren maske üretim çalışmaları hakkında MKEK Genel Müdürü Yasin AKDERE ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

MKEK Hulusi Akar 2

Daha sonra Gazi Fişek Fabrikası’na geçen Bakan Akar ve Komutanlar, Sahra Solunum Cihazı ile yerli ve milli imkanlarla üretilen silahları da yakından inceledi.  Bakan Akar ve Komutanlar, başarılı çalışmalarından dolayı MKEK çalışanlarını tebrik etti.


 

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu