Bakan AKAR’dan Özel Kuvvetler’de Mısır mesajı

Roketsan-ATMACA-Banner

Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı ziyaret eden Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR, Türkiye ile Mısır arasında düzelen diplomatik ilişkilerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Millî Savunma Bakanı Hulusi AKAR, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar GÜLER ve Genelkurmay İkinci Başkanı Korgeneral Selçuk BAYRAKTAROĞLU ile Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı ziyaret etti. Burada incelemelerde bulunan Bakan AKAR, yürütülen faaliyetler hakkında Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Ömer Ertuğrul ERBAKAN’dan bilgi aldı.

STM Banner

Daha sonra iftar için bordo berelilerle bir araya gelen Bakan AKAR, yemeğin ardından yaptığı konuşmada Türkiye ile Mısır arasında düzelen diplomatik ilişkilere değindi. Bakan AKAR tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Mısır ile ilişkilerimizin gelişmekte olduğunu görüyoruz. Bu dosta güven, sevinç veriyor; bazılarını da korkutuyor ve yıldırıyor. Mısır halkıyla bizim dostluğumuz, kardeşliğimiz, ortak değerlerimiz, çalışmalarımız var. Biz birbirimizden ayrılamayız. Birtakım sebeplerden dolayı ilişkilerimizde duraklama olmuş olabilir fakat bunun kısa bir sürede geçeceğine ve Mısır ile olan kardeşliğimizin, dostluğumuzun yeniden çok üst seviyelere geleceğine bütün kalbimle inanıyorum. Önümüzdeki dönem bunu göreceğiz. Bunun Türkiye, Libya, Mısır için son derece yararlı, faydalı ve gerekli olduğunu hep beraber yaşayacağız.”

Bakan AKAR - Özel Kuvvetler

LİBYA’DAKİ ÇALIŞMALARIMIZ İLK GÜNKÜ HEYECAN VE CANLILIKLA DEVAM EDİYOR

Libya ile Türkiye arasındaki ilişkinin 500 yıl öncesine dayandığını belirten Bakan AKAR, Libya’nın haklı davasında kendilerine destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Bakan AKAR, Türkiye ile Libya arasında geçmişte varılan mutabakatlara değinerek başta Yunanistan olmak üzere çeşitli ülkelerin, bu anlaşmalarla ilgili mevcut Libya hükümetine karşı birtakım kışkırtma girişimlerinde bulunduğunu söyledi.

Hafta başında Libya’da toplantı gerçekleştirdiklerini hatırlatan Bakan AKAR, daha önce anlaşılan bütün konularda her iki ülkenin de mutabık olduğunu ve Türkiye’nin Libya’daki çalışmalarının ilk günkü heyecan ve canlılıkla devam ettiğini kaydetti.

ÖNERİLEN İÇERİK: Roketsan’ın yeni füzesi KARAOK’tan tam isabet


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu