Bangladeş Orta Menzilli Hava Savunma Sistemi alımına hazırlanıyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Bangladeş Silahlı Kuvvetleri, mevcut ihtiyaçlara binaen Orta Menzilli Karadan Havaya Füze (MRSAM) Sistemi tedariki için değerlendirme sürecini başlatmaya hazırlanıyor.

SavunmaSanayiST.com tarafından edinilen bilgiye göre; Bangladeş Silahlı Kuvvetleri, uzun süredir mevcut olan ihtiyaçlara binaen Orta Menzilli Karadan Havaya Füze (MRSAM) Sistemi tedariki için değerlendirme sürecini başlatmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda olası tedarikçiler için “Bangladeş Ordusu İçin Orta Menzilli Karadan Havaya Füze Değerlendirmesi” konulu resmi bir metin yayınlayan Bangladeş Genelkurmay Başkanlığı, tedarikçilerden istenilen ilgili dokümanların 10 Eylül tarihine kadar ilgili posta adresine (23.01.901.031.02.192.02.04.08.20) sunulmasını istedi.

STM Banner

Bangladeş basınına göre söz konusu ihtiyaç için öne çıkan sistemler; LY-80E (Çin), FM-3000 (Çin), HİSAR-O (Türkiye), Sky Dragon 50 (Çin) ve FK-3 (Çin) şeklinde.

Bangladeş Silahlı Kuvvetleri, Çin Halk Cumhuriyeti ile derin savunma sanayii ilişkilerine sahip.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Eh, o zaman nereden alacakları belli. Alsınlar almasına da, ne işlerine yarayacak ve kime karşı kullanacaklar ? Dünyanın en fakir ülkelerinden biri. Zaten kıt olan kaynaklarını daha uygun bir yere
    harcasalardı keşke.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu