Bangladeş: “Türkiye’den İHA alabiliriz”

Roketsan-ATMACA-Banner

Bangladeş; Bangladeş Silahlı Kuvvetleri’nin gelecek ihtiyaçları doğrultusunda, Türkiye’den Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) tedarikinde bulunulabileceğini açıkladı.

Bangladeş’in Ankara Büyükelçisi Mosud Mannan Bangladeş’in Türkiye’den SİHA tedarikinde bulunulabileceğini açıkladı. Mannan tarafından Daily Sabah’a yapılan açıklamada, “Bangladeş, Türkiye’nin savunma alanındaki gelişimini takdir ediyor. Yıllardır Türkiye’den farklı ürünler ithal ediyoruz. Türkiye, insansız hava araçlarının üretiminde çok iyi gidiyor. Türkiye’nin ürettiği İHA’ların kalitesi, dünya standartlarında. Bu yüzden de ordumuzun ihtiyacına göre modern İHA’lara sahip olmayı gelecekte düşünebiliriz.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Bangladeş, Türkiye’den çeşitli savunma ürünleri tedarik etse de şu ana kadar büyük çaplı bir platform tedarikinde bulunmadı. Bangladeş’in Türkiye’den tedarik ettiği ürünler arasında; radar, zırhlı kara platformu ve çeşitli elektro-optik sistemlere öne çıkmakta. Bangladeş, Türkiye’den 2019 yılı içerisinde 2.3 milyon ABD Doları; 2020 yılı içerisinde ise 1.3 milyon ABD Doları değerinde savunma ve havacılık tedarikinde bulundu. Ocak 2021 tedariki ise 19.3 bin ABD Doları.

Önerilen İçerik: Azerbaycanlı SİHA operatörleri mezun oldu


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu