Başkan DEMİR: Savunma sanayii firmaları başka alanlara da yönelmeli

Roketsan-ATMACA-Banner

HAVELSAN; Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı, Kuvvet Komutanlıkları ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı şirketlerinin yöneticileri ile HAVELSAN’ın eski yönetim kurulu üyelerinin katıldığı bir iftar yemeği organize etti.

İftar yemeğine katılan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, savunma sanayiimizin gelişimine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

STM Banner

HAVELSAN’ın savunma sanayii şirketleri arasında nadide bir yeri olduğunu dile getiren DEMİR, “Şirketlerimiz bir taraftan savunma sanayii şirketi olurken, HAVELSAN örneğinde olduğu gibi giderek diğer alanlarda da üretilen teknolojileri geliştirerek büyümeli ve belki alt şirketler oluşturmalı. Bu şekilde yurt dışında önemli bir pazar payı almamız hedeflerimiz arasında olmalı” diye konuştu.

HAVELSAN’ın güzel bir gidişatının olduğunu dile getiren DEMİR, “HAVELSAN olarak güzel bir gidişiniz var. Ülke olarak hepimizin koşması gereken bir ortamdayız. İnşallah sizlerin de katkılarıyla hep birlikte el ele koşacağız. Ülkemizin bulunduğu konjonktürel ve stratejik şartlarda en iyi şekilde kendi politikalarını, kendi bağımsız iradesini ortaya koyabilmesini sağlayacak imkânları güvenlik güçlerimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin hizmetine vermek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com 

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Kesinlikle doğru bir düşünce. Örneğin sağlık sektöründe görüntüleme cihazlarına dünyanın parası yurt dışına kaçıyor. Kesinlikle tıbbi görüntüleme alanına proje üretilmeli.
    Radar üretebilen firmalar magnetik rezonans görüntüleme(MR) cihazı üretebilir. Sonar üreten firmalar Ultrason cihazı üretebilirler. Çok büyük bir pazar. Muazzam ihracat şansı ve ne yazık ki biz henüz bu pazarda yokuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu