Başkan DEMİR “Yılın Bürokratı” seçildi

Roketsan-ATMACA-Banner
T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, ekonomist dergisi tarafından düzenlen ankette, “Yılın Bürokratı” seçildi
 
Yerlilik ve millilik hareketiyle birlikte 2000’li yıllardan itibaren büyük bir gelişme gösteren savunma sanayi bugün 9 milyar dolarlık hacme ulaştı. Sektörün ihracatı ise geçen yıl 2,7 milyar doları geçti. Bin 500’e yakın şirketin faaliyet gösterdiği savunma sanayiinde yürütülen proje sayısı ise 700’e yaklaştı. İhale süreci devam eden projeler de göz önüne alındığında proje hacminin 75 milyar doları aşacağı öngörülüyor.
 
AR-GE bütçesi ise 1,5 milyar dolara ulaşan sektörün başarılı performansında kuşkusuz Savunma Sanayii Başkanlığı’nın çalışmalarının payı büyük. ‘Yılın İş İnsanları’ anketimizde de bunu doğrulayan bir sonuç çıktı.
 
Son yıllarda yıldızı parlayan savunma sanayi sektörüne olan katkıları dolayısıyla Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, ekonomist dergisi anketine katılan iş insanlarından en çok oyu alarak ‘Yılın Bürokratı’ seçildi.
 
Konuyla ilgili Demir tarafından yapılan açıklamada,”Ekonomist Dergisi‘nin anket sonucunu ekosistemimizin çalışmalarının bir neticesi olarak görüyor ödülü bu ailenin bütün fert ve paydaşlarına teşekkür edip onlar adına kabul ediyorum. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Tam Bağımsız Savunma Sanayii hedefi için çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verildi.


STM Banner
  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu