Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar’ın SAHA EXPO Değerlendirmesi

Roketsan-ATMACA-Banner

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı ile ilgili olarak SavunmaSanayiST.com’a değerlendirmelerde bulundu.

Bayraktar tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye’nin savunma, havacılık ve uzay sanayine özel sektörün dinamizmini entegre etmek ve sektörün iş birliğini güçlendirmek için 7 yıl önce kurulan SAHA İstanbul, bugün Avrupa’nın en büyük sanayi kümelenmesi haline geldi. Milli üretim, Ar-Ge ve ihracatın desteklenmesinde başat rol alan SAHA EXPO fuarımızı bu yıl hem fiziki hem de metaverse olarak sanal ortamda düzenliyoruz.

STM Banner

Savunma ve havacılık sektöründe ihracatımız nitelik ve nicelik bakımından artarak çeşitleniyor. SAHA EXPO 2022, savunma sanayimizdeki bu gelişmeye yakından tanık olunabilecek bir fuar. Ayrıca savunma sanayimizin gelecekteki potansiyelini de burada görmek mümkün. SAHA İstanbul’un “Birlikte daha güçlüyüz” mottosu SAHA EXPO 2022’de vücut bulacaktır.

“Yeni sözleşmeler ile uluslararası alanda etkinliğimizi arttıracağız”

SAHA EXPO 2022’de ana platform olarak muharebe doktrinlerini değiştiren sınıfında dünyanın en iyi SİHA’sı olan Bayraktar TB2, Bayraktar AKINCI insansız hava araçlarımızı sergileyeceğiz. Güvenlik güçlerinin envanterine girmeye başlayan Bayraktar AKINCI ve gelişim süreci devam eden Bayraktar DİHA, SAHA EXPO fuarı kapsamında ilk kez bu yıl sergilenecek. Ayrıca tüm platformlarımız için geliştirdiğimiz Bayraktar KIZILELMA’da da kullanacağımız kritik görev sistemleri ve alt bileşenlerin bazıları da standımızda yer alacak.

KIZILELMA-MİUS

Baykar ihracat ile büyüyen bir firma. Ar-Ge sürecinin başlangıcından bu yana yaklaşık 20 yılda gelirlerimizin %75’ini ihracattan kazandık. 2021’de sektörümüzde Türkiye’nin ihracattaki lider firması olduk. 2022’de ise şu ana kadar imzaladığımız sözleşme tutarlarının %98’i yine yurt dışı kaynaklı. İhracattan elde ettiğimiz gelirlerimizi inovasyona ve yeni hava araçları geliştirmeye harcıyoruz. Envantere giren ve proje aşamaları devam eden tüm platformlarımızı kredi kullanmadan, nakit veya hibe desteği almadan öz sermayemiz ile geliştiriyoruz.

İmza faaliyetleri ile ilgili süreçler ise titizlikle yürütülüyor. SAHA EXPO 2022’de imzalanacak yeni sözleşmeler ile uluslararası alanda etkinliğimizi arttırmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verildi.

ÖNERİLEN İÇERİK: KIZILELMA MİUS’un Motor Entegrasyonuna Başlanıldı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu